Iga seade vajab hooldust, sealhulgas ventilaator. Hoolduse nõuetekohaseks teostamiseks peate protsessi tõhusaks läbiviimiseks teadma mitmeid nõudeid protsessile – siis ei pea te mõtlema seadme asendamisele kõige ebasobivamal ajal. Seadme õige katkematu töö sõltub selle õigest toimimisest – ja see näeb ette kontrollimist, seadmete puhastamist, samuti suuremaid ja jooksvaid remonditöid.

Hoolduseks ettevalmistumine.

Ventilaatorite hooldus hõlmab seadme õige töö igapäevast kontrollimist – eelkõige ebatüüpiliste helide ülevaatamist, tiiviku õige pöörlemissuuna kontrollimist. Kui miski ei viita võimalikele talitlushäiretele, töötab seade tõenäoliselt õigesti. Seadet tuleb regulaarselt kontrollida, eriti kui ventilaator töötab pidevalt (see on muidugi suvi).

Enne seadmete hooldustööde tegemist peate:

  1. Ühendage seade toiteallikast lahti.
  2. Oodake, kuni tiivik on täielikult peatunud.
  3. Kaitske seadet uuesti sisselülitamise eest.

Tuleb meeles pidada, et kui on vaja komponente välja vahetada, siis peate kasutama ainult varuosi, ärge asendage põhiosi.

Peamised ventilaatori vead on järgmised:

  • seade ei taga nõutavat vooluhulka või tagab nõutavast suurema voolukiiruse;
  • mootor töötab ülekoormusega ettenähtud kiirusel;
  • seade vibreerib tugevalt või on ebatüüpiline heli (nii ventilaatoris endas kui ka vooluvõrgus);
  • seadme tiivik on tasakaalust väljas;
  • võll on deformeerunud;
  • seadme draivis on vigu;
  • on kahtlus laagrite talitlushäiretes, millele viitab suurenenud kriimustuste müra või kõrgem temperatuur laagrite välispinnal.

Kõigile neile probleemidele tasub pöörata erilist tähelepanu ja püüda nende esinemist ära hoida. Kõik see on tagatud regulaarsete kontrollide ja kontrollidega, seadme korrektse hooldusega – ja eriti selle puhastamise tagamisega. Koristamine on seadme hooldamise oluline osa. Regulaarselt kontrollides ja puhastades saate vältida paljusid probleeme, mis on seotud ventilaatori õige tööga.