1.Üldiste müügitingimuste kehtivus

1.1. Üldised müügitingimused kehtivad VENTILAATORID24.ee klientide (edaspidi Klient) ja VENTILAATORID24.ee omaniku Ventilaatorid24 OÜ (reg. number 16151119, reg. Artelli 7, boks 2 (Ventilaatorid 24) vahel kaupade ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

1.2. Üldised müügitingimused ei saa olla vastuolus Eesti Vabariigis kehtivate õigusnormidega ning vajadusel (vaidluste või puuduva informatsiooni puhul) on antud normidega täiendatud.

1.3. Lisaks käesolevatele Üldistele müügitingimustele reguleerivad Kliendi ja VENTILAATORID24.ee vahelisi suhteid VENTILAATORID24.ee tooteinfo, hinnakiri, ostuinfo ning väljakujunenud head tavad.

1.4. VENTILAATORID24.ee jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi ja toodete hindasid ühepoolselt muuta oma tegevuse efektiivsuse, konkurentsivõimelisuse, edaspidise arenemise ja kaupade sortimendi täiendamise või reorganiseerimise eesmärgil. Tingimuste ja tootehindade muudatused ning täiendused jõustuvad alates nimetatud informatsiooni ilmumise momendist leheküljel www.VENTILAATORID24.ee. Kui Klient edastas oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, siis Kliendi jaoks kehtivad tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimused, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

1.5. VENTILAATORID24.ee ja Klient soovivad kaubelda VENTILAATORID24.ee kodulehekülje www.VENTILAATORID24.ee kaudu käesolevas dokumendis sätestatud tingimustel. VENTILAATORID24.ee koduleheküljel tellimust vormistades ning ettemaksu sooritades kinnitab Klient, et ta on tutvunud müügitingimustega ja on nendega nõus.

1.6. Toodete juures olevad pildid on illustratiivse tähendusega.

1.7. Ventilaatorid24 OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, Ventilaatorid24 OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Montonio AS-ile.

 

2. VENTILAATORID24.ee hinnakiri

2.1. VENTILAATORID24.ee e-poes müüdavate toodete hinnad on toodud eurodes ning ilma kohaletoimetamise kuluta.

2.2. Kauba kohaletoimetamise hind sõltub Kliendi poolt tellimuse vormistamisel valitud kohaletoimetamise viisist.

2.3. VENTILAATORID24.ee jätab endale õiguse hindasid korrigeerida. Kui Klient edastas oma tellimuse enne hinna muudatuse jõustumist, siis tema jaoks kehtib hind, mis oli ettemaksuarvel kajastatud tellimuse vormistamise momendil.

 

3.Ostukorv ja tellimuse vormistamine

3.1. Kliendi Ostukorv luuakse hetkel, mil ta on klikkinud nupule “Lisa ostukorvi”.

3.2. Toote Ostukorvi lisamine ei kohusta Klienti veel ostma.

3.3. Klient saab muuta Ostukorvis olevate toodete kogust ning neid soovi korral tooteid Ostukorvist eemaldada.

3.4. Ostukorvis olevad tooted on kuni tellimuse kinnitamiseni saadaval ka teistele VENTILAATORID24.ee Klientidele.

3.5. Tellimuse vormistamiseks vajutab Klient nupule “Vormista ost”.

3.6. Tellimuse vormistamisel valib Klient endale meelepärase kohaletoimetamise viisi ja maksemeetodi ning kontrollib Saaja ja Maksja andmete õigsust.

3.7. Tellimuses esitatud andmete täpsusest sõltub Kliendi poolt ostetud toodete häireteta kohaletoimetamine. Peale vajutamist nupule “Esita tellimus”, saadetakse Kliendi e-posti aadressile automaatselt ettemaksuarve.

3.8. Müügileping loetakse sõlmituks juhul, kui Klient on 2 kalendripäeva jooksul tasunud vähemalt 50% ettemaksuarve alusel tasumisele kuuluvast summast VENTILAATORID24.ee arvelduskontole.
Tellimus postitatakse, kui VENTILAATORID24.ee arvelduskontole on laekunud 100% ettemaksuarve alusel tasumisele kuuluvast summast.

 

4.Tellitud kauba eest tasumine

4.1. Ettemaksuarve alusel pangaülekandega. Pangalingiga tasumiseks vajutage pangalingi ikoonile ( Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopay).

4.2. Kui Klient on tellimuse kinnitanud, saadetakse Kliendi poolt sisestatud e-posti aadressile koheselt ettemaksuarve, mis on aluseks kauba eest tasumisel.

4.3. Kui Kliendi e-posti aadressile ei ole 1 tunni jooksul peale tellimuse vormistamist saabunud tellimuse kinnitust, palume ühendust võtta info@VENTILAATORID24.ee

4.4. Ettemaksuarves on ära toodud Kliendi poolt tellitud tooted ja kontaktandmed, kuhu tellimus saadetakse. Samuti on ettemaksuarves toodud VENTILAATORID24.ee andmed ning pangakonto, kuhu saab makse sooritada.

4.5. Kui Klient ei ole ettemaksuarvet tasunud 3 kalendripäeva jooksul alates ettemaksuarve väljastamisest, loeb VENTILAATORID24.ee seda Kliendi sooviks ostust loobuda ja tühistab tellimuse.

 

5.Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

5.1. Peale Lepingu jõustumist vastavalt tingimuste punktile 3.8. ja eeldusel, et punkt 1.5. on täidetud, toimetatakse tooted kohale Kliendi poolt tellimuses esitatud aadressil.

5.2. Kliendil on võimalik valida järgnevate kohaletoimetamise viiside vahel:

5.2.1. Itella Smartpost, Omniva postkontor (Eesti Post), Omniva kuller (ELS kuller) ja rahvusvaheline saadetis.

5.3. VENTILAATORID24.ee jätab endale õiguse muuta kohaletoimetamise viise.

5.4. Tellimuses esitatud andmete täpsusest ja õigsusest sõltub viivituste ja arusaamatuste vältimine kauba kohaletoimetamisel. VENTILAATORID24.ee ja Itella Smartpost, Omniva ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest.

5.5. Sihtkoha muutumise korral palub VENTILAATORID24.ee Kliendil uued andmed edastada nii kiiresti kui võimalik. Kui kaup on juba postitatud, ei ole sihtkoha muutmine enam võimalik.

5.6. Kui saadetis on VENTILAATORID24.ee poolt postitatud, saadetakse Kliendi e-posti aadressile selle kohta teavitus.

 

6.Tarnimise tähtajad

6.1 Tarneaeg – “Laos” tähendab, et kaup on laos ja jõuab kliendini 3-4 päeva jooksul kui ei ole kokku lepitud teisiti. Laokaubad tarnega pakiatomaati kätte kolme päevaga.
6.2 Tarneaeg – “2 nädal” tähendab, et kaup on Eestis ja jõuab kliendini 2 nädala jooksul kui ei ole kokku lepitud teisiti
6.3 Tarneaeg – “3-4 nädalat” kaup ei asu Eestis kuna tegemist on mitte lao kaubaga ning jõuab Eestisse ja kliendini kahe nädala jooksul kui pole kokku lepitud teisiti. Vahest võib juhtuda, et kaup ei jõua meist mitteolenevatel põhjustel kahe nädalaga kohale vaid läheb lubatud tähtajast mõni päev üle.
6.4 Tarneaeg – “5-8 nädalat”on toodetel, mis toodetakse vastavalt tellimusele, mille teostamise aeg broneeritakse vastavalt tööde järjekorrale kokkuleppel tavaliselt viie nädala jooksul, hooajal võib aeg pikeneda.

 

7.Tellimuse tühistamine

7.1. VENTILAATORID24.ee-l on õigus tühistada Kliendi tellimus juhul, kui arve eest ei ole tasutud 3 kalendripäeva või Kliendi poolt soovitud maksetähtaja jooksul.

7.2. Kliendil on õigus peale tellitud toodete eest ettemaksu sooritamist kuid enne toodete kohaletoimetamist oma tellimus tühistada, teatades sellest VENTILAATORID24.ee e-postile info@ventilaatorid24.ee vastavasisulises avalduses. Avalduses palume ka märkida oma arve/tellimuse number. Ülejäänud ettemaksuna tasutud summa tühistatud tellimuse eest tagastatakse Kliendi pangakontole 3 tööpäeva jooksul, kuid mitte kunagi hiljem kui 14 tööpäeva jooksul peale avalduse edastamist.

 

8.Kauba tagastamine

Edaspidi sätestatud tingimused, protseduurid ja mõisted, mis on seotud ostu-müügilepingust taganemisega, kohaldatakse ainult tarbijatele, kes järgivad Eesti Vabariigis kehtivaid tarbijakaitseseadusi.

8.1. Paljudele meie toodetele kehtib raha tagasi garantii. Kui otsustate soetatud eseme ilma põhjuseta tagastada, on Teil võimalik seda teha 14 kalendripäeva jooksul.

Toode on võimalik tagastada 30-päeva jooksul juhul kui teavitate meid kirjalikult 14 päeva sees. Sel juhul kehtivad tootele mitmed lisatingimused. Toote pakend peab olema kahjustamata, kaasas peavad olema kõik autentsed etiketid ja kaitseümbrised ning toode peab välja nägema täpselt selline, nagu see oli kauba soetamisel. Kui olete pakendit kahjustanud, ei ole Teil võimalik 14 päeva möödudes kvaliteetset kaupa tagastada ega raha tagasi saada.

  • 14 päevane tagastamisõigus ei kehti juriidilistele isikutele
  • 14 päevane tagastamisõigus ei kehti tellitav toode mis tarneaeg on rohkem kui 14 kalendripäeva

8.2. Kauba tagastamiseks täidab Klient kauba tagastamise vorm https://ventilaatorid24.ee/avaldus-25-06-2021.pdf. ja edastab selle e-posti aadressile info@ventilaatorid24.ee. Raha tagastatakse pangaülekandega pangakontole 3 tööpäeva jooksul, mille pealt tehing teostati, välja arvatud juhul, kui Müüja ja Klient lepivad kokku teisiti.

8.3. Kauba tagastamise kulud kannab ostja.

8.4. Kui Klient soovib tagastatava toote vahetada mõne teise toote või sama toote teise suuruse vastu, tasub Klient tagastava toote eest postikulu. Uue vahetatud toote postitamise eest tasub VENTILAATORID24.ee ühekordselt postikulu. Iga järgneva vahetuse eest tasub ostja.

8.5. VENTILAATORID24.ee kannab tagasisaatmise kulud juhul, kui kaup on kahjustustega, mida polnud välisel vaatlusel võimalik tuvastada ning mis pole tekkinud pakendi avamisel või kui kaup ei ole see, mida oli tellitud.

8.6. Kõik vaidlused, mis tekivad seoses üld- ja tellimistingimustes sätestatu täitmisega, proovivad pooled lahendada läbirääkimiste teel. Kui pooltel ei õnnestu saavutada kokkulepet, lahendatakse tekkinud vaidlused vastavalt Eesti Vabariigi seadustele. Vaidluste lahendamiseks on tarbijast kliendil õigus pöörduda oma õiguste kaitseks ka Tarbijavaidluste komisjoni poole, mille info on leitav SIIN või Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendav platvormi poole, mis on leitav SIIN.

 

9.Vastutus ja vääramatu jõud

9.1. VENTILAATORID24.ee vastutab Kliendi ees VENTILAATORID24.ee poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

9.2. Klient vastutab VENTILAATORID24.ee ees Kliendi poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

9.3. Kumbki osapool ei vastuta teise osapoole ees ning tema käitumist ei loeta käesolevate tingimuste rikkumiseks oma mistahes kohustuse teostamisega viivitamise või selle mitteteostamise tõttu, kui nimetatud viivituse või mitteteostamise põhjus ei olnud nimetatud osapoole poolt kontrollitav (vääramatu jõud).

9.4. VENTILAATORID24.ee ei kompenseeri moraalset kahju, mida võib tekitada kliendile tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmine käesolevate tingimuste raames.

9.5. VENTILAATORID24.ee ei kompenseeri Kliendi kulusid, mis tekivad asjaolust, et Klient võttis enda peale kolmandate (VENTILAATORID24.ee-st mittesõltuvate) isikute ees kohustusi käesolevate tingimustega vastuolus olevatel tingimustel.

9.6. VENTILAATORID24.ee ei kompenseeri kliendile tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmise tagajärjena ilmnenud kasutamata jäänud võimalusi.

 

10.Muud tingimused

10.1. VENTILAATORID24.ee kasutab Kliendi poolt antud isikuandmeid ainult Kliendi ostutellimuse täitmiseks. Andmeid käsitletakse konfidentsiaalselt ning ei avaldata kolmandatele osapooltele, v.a. siis kui Kliendi poolt valitud kohaletoimetamise viis seda eeldab ning seadusega ettenähtud juhtudel.

10.2. VENTILAATORID24.ee jätab endale õiguse saata Kliendile infot uute toodete ja sooduspakkumiste kohta, kui Klient on tellinud VENTILAATORID24.ee uudiskirja. Kliendil on õigus nõuda oma andmete kustutamist VENTILAATORID24.ee andmebaasist.

10.3. Käesolevates tingimustes reguleerimata küsimustes juhinduvad Klient ja VENTILAATORID24.ee Eesti Vabariigis kehtivast seadusandlusest ning pooltevahelisi suhteid reguleerivatest teistest aktidest.

10.4. Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui Lepingust tulenevaid vaidlusi ei õnnestu lahendada poolte läbirääkimistega, on nii Kliendil kui VENTILAATORID24.ee-l õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või kohtusse. Lisaks on kõikidele klientidele avatud e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks Euroopa Liidu elektrooniline keskkond ODR-platvorm (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine) aadressil http://ec.europa.eu/odr.

 

11.Lõppsätted

11.1. Käesolevatele tellimistingimustele ning VENTILAATORID24.ee e-poe ostu-müügilepingutele kohaldatakse Eesti õigust. Kui tellimistingimuste mõni säte on tühine, ei mõjuta see ülejäänud osas tellimistingimuste ega ostu-müügilepingu kehtivust. Tühine säte asendatakse seaduspärase sättega, mis on tühisele sättele õiguslikult ja majanduslikult kõige lähedasem.

Taganemisõigus ei kohaldu võlaõigusseaduse § 53 lõike 4 kohaselt järgmistele teenustele ja toodetele:
tootele, mis on tarbijale üle antud suletud pakendis ja mis ei ole kõlblik tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel, kui see on pärast kohaletoimetamist avatud;
tootele, mis oma olemuse tõttu segatakse või ühendatakse pärast üleandmist muu asjaga selliselt, et neid ei saa enam teineteisest eraldada;
suletud ümbrises audio- ja videosalvestistele või arvutitarkvarale, kui tarbija on ümbrise avanud;
muudele VÕS § 53 lg-s 4 sätestatud toodetele ja teenustele, mida ei ole käesolevas punktis eraldi nimetatud.

  • 14 päevane tagastamisõigus ei kehti juriidilistele isikutele
    • 14 päevane tagastamisõigus ei kehti tellitav toode mis tarneaeg on rohkem kui 14 kalendripäeva

Kõik vaidlused, mis tekivad seoses üld- ja tellimistingimustes sätestatu täitmisega, proovivad pooled lahendada läbirääkimiste teel. Kui pooltel ei õnnestu saavutada kokkulepet, lahendatakse tekkinud vaidlused vastavalt Eesti Vabariigi seadustele. Vaidluste lahendamiseks on tarbijast kliendil õigus pöörduda oma õiguste kaitseks ka Tarbijavaidluste komisjoni poole, mille info on leitav SIIN või Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendav platvormi poole, mis on leitav SIIN.