Ventilatsioonisüsteem on iga elamispinna kohustuslik atribuut, olgu see siis korter või eramaja, kuna loomulikust ventilatsioonist tavaliselt ei piisa. Eelkõige vajavad kõrge õhuniiskusega ruumid ventilatsiooni ja need on vannitoad, kombineeritud vannitoad ja köögid.

Ventilaatori paigaldamine on vajalik nominaalse õhuvoolu jaoks sõltuvalt ruumi tüübist – nagu juba mainitud, on see eriti oluline kõrge õhuniiskusega ruumide jaoks. Niisiis, vannitoa jaoks on vaja võimsamat seadet, samas kui elutoa jaoks võite selle parameetri ohverdada.

Seadme paigaldamine on üsna lihtne asi, kuid ainult esmapilgul. Paigaldamine võib olla keeruline. Näiteks võib isepaigaldamine nõuda järgmisi samme:

  • elektrikaabli paigaldamine ja ühendamine.
  • ventilatsioonikanalite laiendamine pikendamine.

Võite kasutada ventilaatori ise paigaldamist ainult siis, kui mõistate ülaltoodud samme. Kvaliteetseks ja ohutuks paigaldamiseks on paljude negatiivsete nüansside vältimiseks tungivalt soovitatav pöörduda spetsialistide poole.

Seadme ühendusskeem

Kõige tavalisem ühendusskeem on vooluring, kus seade lülitatakse toitenupu kasutamisel sisse lüliti abil. Võite samaaegselt ühendada valgustuse  või määrata spetsiaalse taimeri.

Taimeri, liikumis- või niiskusanduriga varustatud seadme ühendusskeem ei erine palju lihtsast seadme ühendusskeemist. Andur käivitub kui valgustus on sisse lülitatud, lülitub ventilaator automaatselt ennast sisse.

Nagu juba mainitud, on ventilaatori paigaldamine oluline just vannitoas ja köögis. See on eriti vajalik, kui õhuvahetus vannitoas on alla 25 m3, mis on SNiP andmetel oluliselt alla normi. Seadme vannituppa paigaldamisel tasub meeles pidada elektriohutust. Lisaks on lühise vältimiseks soovitatav kõrge niiskusega ruumidesse paigaldada seadmed, mis on varustatud niiskuse eest täiendava kaitsega.

Köögis on ventilaatori paigaldamine mõistlik samm, kui õhupuhasti puudub. Sellisel juhul saab seade väljatõmbega suurepäraselt hakkama: see kõrvaldab ebameeldivad lõhnad ja “raske” õhu. Lisaks võib köögis olla halb õhuvahetus – ja see on veel üks põhjus seadme paigaldamiseks. Selle kontrollimiseks piisab sellest, kui süütevõrgu lähedal süüdata tikk ja kui leek on selle poole suunatud, on õhuvahetus normaalne. Vastasel juhul peate installima ventilaatori, mis aitab olukorda parandada.

Veelkord tuleb märkida, et ventilaatori paigaldamine on keeruline asi ja selle teostamiseks peate kindlasti ühendust võtma spetsialistidega, kes teevad oma tööd hästi.